Головна » 2018 » Ноябрь » 19 »

100 років миру з дня закінчення Першої світової війни

В понеділок у учнів старших класів пройшов тематичний урок «100 років миру з дня закінчення Першої світової війни». Діти розглянули всі подробиці причин початку війни, її розвиток та наслідки. Були використані різноманітні інтерактивні методи для досягнення мети. У роботі над розкриттям  понять «автономія» , «федерація», «національно-територіальна автономія» були задіяні знання учнів з курсу «Основи правознавства». Обговорили працю М. Грушевського «Вільна Україна» У якій він зазначив конкретне становище України: «Українці хочуть, щоб з українських земель російської держави… була утворена одна область, одна національна територія». «Ся українська територія,- зазначає М. Грушевський,- має бут організована на основах широкого демократичного громадського самоврядування, від самого споду… аж до верху – до українського сейму. Вона має вершити у себе дома всякі свої справи – економічні, культурні, політичні, содержувати своє військо, розпоряджатися своїми дорогами, своїми доходами, землями і всякими натуральними багатствами, має своє законодавство, адміністрацію і суд».

Це і є «національно-територіальна автономія» - «широка політична і демократична». Ось чого прагне Україна».

Переглядів: 50 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0