Головна » 2018 » Декабрь » 19 »

Обласний форум «Я маю право: врядування учнів, батьків і вчителів як інструмент демократизації школи»

13 грудня 2018 року на базі Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 16 Краматорської міської ради Донецької області відбувся обласний форум «Я маю право: врядування учнів, батьків і вчителів як інструмент демократизації школи». Його організатором став Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. У заході взяли участь 30 шкільних команд Донецької області. Учасників форуму привітали та побажали їм плідної роботи заступник Міністра юстиції України з питань міжнародної інтеграції Пєтухов С. І., в. о. директора департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Сідашева Т. В., проректор з науково-педагогічної роботи та моніторингу якості освіти Донецького ОБЛІППО Ломакіна Г. І. За допомогою скайп-зв’язку від Європейського центру ім. Вергеланда та команди Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» учасників привітала національний координатор Програми Христина Чушак. Директор Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 16 Краматорської міської ради Донецької області Шевченко Л. Г. тепло привітав усіх присутніх і побажав шкільним командам успіхів у демократизації шкільного життя. Проблемі демократизації шкільного середовища та формування компетентностей демократичної культури учасників освітнього процесу була присвячена доповідь завідувача відділу суспільних дисциплін Донецького ОБЛІППО Рибак І. М. Під час заходу функціонували 7 «workshops», під час яких лідери шкільного врядування разом з дорослими майстерно ділилися досвідом, залучаючи учасників до співпраці щодо впровадження демократичних практик. «Workshop» «Вибори як інструмент демократії в школі» представили модератори: педагог-організатор Борульник В. Г. та  учні Селидівської загальноосвітньої гімназії.

Унгурян М., Косовський П.

Після плідної роботи модератори та учасники представили перелік рекомендацій щодо шляхів упровадження демократичних практик у закладах загальної середньої освіти Донецької області. Під час «тихого голосування» учасники мали можливість обрати ті рекомендації, які, на їх думку, є найбільш ефективними на шляху демократизації шкільного життя. За допомогою відкритого мікрофону кожен охочий міг висловити свою точку зору, розповісти про свій досвід та поставити запитання до учасників форуму. Найчастіше озвучувалося питання: «Коли буде проводитися наступний такий захід?», що свідчить про актуальність піднятих питань та свідомого ставлення до цінностей демократії.

Переглядів: 47 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1